Proběhlé akce

Podívejte se na akce a události, které jsem v nedávné minulosti podnikli...

25. ledna 2020

Sáňkařská dráha 2020

Kvůli nedostatku sněhu jsme letos bohužel nemohli vyrazit na Černou horu. Naštěstí se akce chopil Tomáš Semerák a připravil stejně hodnotný výlet. Ráno jsme jeli vlakem do Teplic a odtamtud jsme šli přes Bischofstein do Svatoňovic.

fotkos z výletos

23. prosince 2019

Betlémské světlo 2019

Betlémské světlo zažehnuté přímo v Betlémě a dovezené odtud letos již po třicáté skauty. Bylo opět k vyzvednutí na náměstí v indiánském stanu nebo v kostele u betléma.

„Odvaha k míru,“ tak znělo motto letošního ročníku.

víco o Betlémském světle zde

plakátek zde

Služby našeho oddílu:

1. Jestřábi :          11:30 - 12:00
2. Medvědi:          12:00 - 12:30

3. Vydry:               12:30 - 13:00


Díky všem, kdo jste pomáhali..

15. prosince 2019

Vánoční prodej

V 3. nedělním adventním dopoledni jsme opět u kostela prodávali naše výrobky, výtěžek krásných18 938 Kč za skautské středisko jsme zaslali na konto adventních koncertů České televize. Díky všem, kdo jakkoli pomohli. S přípravou a úklidem stánku, samotným prodejem a hlavně s výrobou a nápady.

15. prosince 2019

Čapkovice Open 2019 (mladší)

Opět jsme se vydali na tradiční největší skautský turnaj ve florbale. Tentokrát do Hořic v Podkrkonoší. Bylo náročné vstát brzo sraz byl již 5:50 na vlakové nádraží v Červeném Kostelci. Ale vše se vyplatilo. Již se nám v historii povedlo vyhrát v jeden den doble (kategorii mladší a 3+0), zkompletovat zlatý hattrick (tři
roky za sebou vyhrát první místo v mladší kategorii) a nyní jsme v jeden den vyhráli dokonce všechny 3 poháry v mladší kategorii, což je neskutečný. Vše se rodilo velmi těžce, turnaj byl vyrovnaný a pořadí týmů zůstávalo, až do konce nejasné. Nakonec po urputném boji ve finále, kde vše vypadalo, že budou muset rozhodnout nájezdy medvědi rozhodli o svém vítězství brankou těsně před koncem a přetlačili tak do té doby suveréně vyhrávající jestřábi. Boj o třetí místo byl, také napínavý ze začátku vydry tahaly za kratší konec ale po získání vedení na svou stranu se uklidnili a kanonádou v závěru rozhodli že svatoňovice zůstanou těsně pod stupni vítězů. Díky moc všem, kdo reprezentujete a děláte čest našemu městu a oddílu. Dík za vaši bojovnost a nasazení.

fotkyx

14. prosince 2019

Čapkovice Open 2019 (starší)

Po roce opět vyrážíme na skautský florbalový turnaj. Nyní máme dva týmy mladší a starší. Ve třech skupinách jsme svedli boje o body do tabulky určující pořadí a tím i postup do vyřazovací fáze. Mladší si nevedli mezi o dost staršími a zkušenými borci vůbec špatně. Potrápili hodně silné týmy. K vítězství a postupu chybělo málo. Například v posledním zápase o umístění chybělo k vítězství jen pár vteřin. Druhý starší tým se stal opět mistrem skupiny, osudné bylo však opět čtvrtfinále, kde padl až v nájezdové loterii. Škoda, že už chyběl klíčový hráč. A tak i když v základní hrací době neprohrál ani zápas končil na 5. místě. Doufáme, že za rok konečně prolomíme smůlu a budeme opět na bedně...

8. prosince 2019

Beseda, promítání filmů a oslava 30 let svobodného skautingu

V neděli 8.12. proběhlo v kině Luník v Červeném Kostelci promítání skautských filmů, beseda s pamětníky a oslava 30 let svobodného skautingu nejen pro naše středisko, ale i okolních středisek.

Pořádatelem bylo naše středisko ve spolupráci s Krajskou radou Junáka.

Program setkání byl následující: 
- promítání filmu Jednou skautem, navždy skautem
- aktivity k promítnutému filmu a diskuze
- promítání filmu Hledání lilie
- beseda s pamětníky obnovy skautingu ve střediscích
  náchodského okresu

Vstupné bylo dobrovlné.
bylo zajišteno základní občerstvení jako čaj a buchty.

trailer k filmu Hledání lilie zde

Jednou skautem, navždy skautem - ke shlédnutí zde


plakátek k akci zde

Akce byla velmi vydařená, díky všem kdo dorazili a přiložili ruku k dílu, vše se povedlo i organizačně skvěle, škoda, že byla malá účast našeho střediska oproti ostatním...

7. prosince 2019

Vyrábění K4 + 2D

Dnes 7.12 od 8:30 do 11:30 v klubovně za potokem proběhlo tradičně před vánoci vánoční vyrábění se sestrami z druhého dívčího. Vytvářeli jsme společně vánoční výrobky, které vždy prodáváme u kostela a jejichž výtěžek půjde na Adventní koncerty. Společně jsme se také naladili na předvánoční atmosféru pouštěním vánočních písní. Díky všem, kdo byl a pomáhal k smysluplnému důležitému dílu.

22. listopadu 2019

Stínadla K4+2D

22. 11. se v konala akce Stínadla podle románu J. Foglara. Jednalo se o hru inspirovanou akcí ve Dvoře Králové, kam oba naše oddíly v minulých letech pravidelně jezdily. Protože tomu není tak už několik let a dříve mladší členové ani nevěděli, že se náš oddíl takovéto akce účastnil, rozhodli jsme se ji uspořádat ve stejném duchu, jako jsme si to my (pamětníci) pamatovali ze Dvora. Všichni byli rozděleni do dvou týmů - Losny a Mažňáci. Úkolem každého bylo, zajistit svému vůdci vládu ve Stínadlech a to tak, že oba týmy měli za úkol najít deník Jana Tleskače nebo jeho létací kolo. Další úkoly být najít vontskou kroniku nebo bránit Stínadla před Rychlými Šípy a také bojovat se svými protihráči. Nejdůležitější byl však úkol, který nikdo nesplnil, i když to vypadalo, že už nechybí moc. Ten úkol byl získat ježka v kleci, s kterým běhal Široko (Roy) po Stínadlech, i když na něm bylo zavěšeno přibližně 15 lidí, ježka ubránil a nevydal ho po celou hru. Nakonec zvítězil tým Losen vysokou porážkou nad Mažňáky. Díky moc všem, co se podíleli na přípravě hry nebo se ji účastnili.

fotkos

9. listopadu 2019

Podzimní středisková brigáda

Dnes od 8 hodin proběhlo tradiční podzimní dopolení sobotní poklízení kolem kluboven i uvnitř. Díky moc všem, kdo jste pomohli udělat tyto prostory opět krásnější.

8. listopadu 2019

Střediskový sněm

Sraz nejen celého střediska a důležitých hostů z vedení města a Junáka. Propagace a ukázky naší činnosti. Zhodnocení předchozích let. Debata o budoucnosti. Vše proběhlo v pátek 19:00 v grafoklubu v ČK. I oslava 30let svobodného skautingu - poděkování zakladatelům našeho střediska. Byla možnost se zapojit nebo navrhnout někoho, kdo bude pomáhat s vedením střediska. Starší 18 let volili nové vedení střediska. Občerstevní bylo zajištěno na konci akce.

pozvánka zde

25. října - 26. října 2019

Zmrzlí muži p. Ruprechta (pouze ROVEŘI)

Tento podzim se opět konala tradiční legendární akce - Zmrzlí muži pana Ruprechta: tentokrát jsme vyrazili přespat na Markoušovickou rozhlednu.

Akce se koná se správnou ostřílenou skautskou partou K4 legend. Vždy za každého počasí, jen pro nejodvážnější, co mají pro strach uděláno a umějí bojovat s nepřízní počasí a především s nejtěžším soupeřem a to sami se sebou.

Vyrazili jsme 25.10. vlakem v 19:50 (odjezd) z nádraží v Č. Kostelci. Vlak měl naštěstí zpoždění, jinak by někteří pozdní jedinci měli smůlu. Příjeli jsme do Velkých Svatoňovic v 20:06. Udtamtud jsme šli direkt nahoru, kde jsme si rozdělali oheň a opekli buřty/klobásy/...

Dlouho jsme klábosili. Spát jsme šli před půlnocí.

Někteří nezkušenní měli těžkou noc, ale zvládli jsme to všichni. Počasí bylo tentokrát až moc příznivě teplé. 

Ráno byla mlha z které vykukovaly jen vrcholky hor. Východ slunce bohužel nebyl tentokrát vidět, ale i tak to byly skvělé pohledy a výborné zážitky.

Domů jsme se vrátili během dopoledne, buď pěšky nebo jsme seběhli na vlak.
 
Již se nemůžeme dočkat další podobně skvělé akce.

fotky tu

Těší se ŘeToška.

20. října 2019

Misijní koláč

V neděli dopoledne jsme prodávaly různé dobroty ve stánku před kostelem. Výtěžek z této akce poputuje na misie (krásných 24 635 Kč). DÍKY všem kdo pomáháte!! Pár fotek naleznete zde a tady.

11. října - 13. října 2019

Víkendovka Ohnišov Jestřábi a Vydry

Protože o týden dříve měli víkendovku Medvědi, přišla řada i na zbylé dvě družiny. Jestřábi a Vydry vyrazili do Ohnišova. Úkolem obou družin bylo pomáhat Robinu Hoodovi.

los fotkos

4. října - 6. října 2019

Oddílová víkendovka Medvědi Nové Město nad Metují

4. - 6. října se družina medvědů vydala společně se skauty z Nováče do Velkého Poříčí. Celý víkend se snažili založit Skautskou poštu a zároveň se zamýšlet nad třemi principy skautingu.

fotkyyyy

27. září 2019

Mše sv. Václava

27. 9. 2019 jsme společně s celým střediskem oslavily svátek sv. Václava na páteční večerní mši. Díky všem, co dorazili

fotky

14. září 2019

Babí Léto 2019 (Čtyřlístek)

I letos se konala tradiční středisková akce - Babí léto. Od 7h jsme připravovali a stavěli, aby vše v 9h bylo připraveno. Letos na celou akci dohlíželi hrdinové Čtyřlístku. Do parku A. B. Svojsíka přišlo letos kolem 130 dětí. Ty měly za úkol projít všech 13 stanovišť, mezi kterými byly tradiční lanovka nebo taky bungeerunning.

fotky

4. září 2019

Zahajovací oheň

4.9. jsme se poprvé sešli v tomto školním roce. Přivítali jsme 3 nováčky a domluvili schůzky.

fotky

11. srpna 2019

Bourání táborů Petrovice

 1. Dnes neděle 11.8. od 12h (pár lidí již od rána) jsme byli bourat v Petrovicích tábory, díky vám pár lidem co jste dorazili, udělalo se toho dost, to se ani od těch pár lidí nečekalo, jste skvělí... Účast byla z naší strany VELICE SLABÁ, nestihli jsme kvůli tomu všechno, co se mělo, proto se muselo i další den.
 2. Pondělí 12.8. již od 7:30 opět účast VELICE SLABÁ. Uklízela se hadice, donaložil se vlek samejma drobnostma, což trvalo dlouho a pak se vykládaly všechny čtyři vleky na faře. Těm pár co byli patří OBROVSKÝ DÍK. Byli tam do pozdních nočních hodin.

 • Ještě jednou diky všem, kteří dorazili, i když tomu obětovali den dovolené, nebo volný den prázdnin, kdy si mohli užívat. Bez Vás, by to nedopadlo!
 • Zvlastni dík patří Johndeerovi, ktery vse organizoval!
 • Příště se budu těšit na ty, co nemohli dorazit teď. ;-)
 • Zatím panstvo!
 • Váš vůdce Pepe.

18. července 2019

Přepad skautek 2019 (aneb cesta na Havaj)

Po dlouhých letech půstu opět navázání tradice skautský přepadů. Sešli jsme se ve středu 17.7. večer v 8 hodin u Pepeho doma. Každý upekl nějakou dobrotu skautkám. Co se bude dít už vymyslelo vedení na potáborový grilovačce. Jednalo se o to přinést skautkám slunce, teplo a pohodu, protože jim skoro celou dobu propršelo a bylo šeredně. U devítky jsme to už jen dovymysleli a snažili se sehrát. Nakonec jsme si pustili i film. Někdy na přelomu dnů jsme vyrazili auty našich vedoucích k táboru skautek. Tam jsme vše nachystali a když bylo vše připraveno budili jsme je pomocí repráku a noteboku, bohužel to však nebylo moc slyšet. Každá skautka dostala svítící náramek. Podle barvy světla se rozřadili do skupin. Každá skupina dostala skupinovou letenku, která však byla jen pro omezený počet osob a z každé skupiny by tak jedna musela zůstat v táboře. Obdrželi však krabici, do které se nejmenší z nich schovala. Potom museli projít kontrolní bránou (gatem) a zamířit do letadla. Letadlo jsme tvořili ohraničovali našimi těli a baterkami které svítily do země. Krajní baterky byly červené blikačky. Při letu jim letuška (Dan Hejna) vysvětlovala podrobnosti chování v letadle. Při letu také slyšeli letecká hlášení, které jsme namluvili na reprák. Po cestě je potkaly např. trubulence, kde letadlo házelo, tak že jsme s nimi škubali. Po příletu na Havaj letadlo zhaslo a my přiběhli ustrojeni po havajsku. Měli jsme zde i Hawajské tanečnice. A bylo zde obrovské slunce a bazén(ek). Na Havaji měla právě proběhnout volba královny krásy, každá skupina proto dostala jednu havajskou ženu, kterou měli zkrášlit, aby vyhrála. Potom porota hodnotila jednotlivé krasavice, které při chodu po molu byly komentovány a vychvalovány zástupkyní skupiny. Nakonec byla žranice našich buchet s bouchnutím dětských šampáň, pokec a razilo se zpět domů. Byla to pěkně netradičně ztrávená noc. Již se těšíme co vyvedem příště.
fotky z akce zde

29. června - 13. července 2019

Tábor petrovice 2019

fotky

17. května - 19. května 2019

oddílový výlet

Celou akci měli na starosti Tomáš Semerák a Ondra Středa. Po čtyřech přestupech jsme konečně dorazili do cíle a hned na broumovském nádraží nás vyzvedl britský ministr, který dohlížel celý večer na výcvik budoucích záchranářů. Po výcviku jsme se svalili do trávy a vychutnali si zasloužený odpočinek - spánek. Druhý den ráno jsme se přesunuli na základnu, kde nás čekala skvělá snídaně, po které následovalo zmapování okolí. Po zmapování jsme se po skupinkách vydali nakoupit a v přírodě si uvařili výborný oběd. Po obědě jsme se dozvěděli o ztroskotané lodi, kterou bylo nutno zmapovat, a vrhli jsme se na záchranu posádky. Vyčerpaní službou Británii jsme převzali poděkování od krále George V. a obdrželi pozvání na večeři a do kina. Nedělní ráno jsme se nacpali vaflemi a uklidili klubovnu. Po mši jsme se pomocí autobusu dostali do Hronova, kde jsme stihli posvačit zmrzlinu. Dále už jsme se jen, namačkáni v minibusu, těšili na oběd od maminky.

fotky zde

4. května 2019

Svojsíkův závod 2019

Dne 4. 5. 2019 probíhalo okresní kolo Svojsíkova závodu v Náchodě na téma Robin Hood. Ráno jsme odjeli do Náchoda v 7 hodin. Všichni účastníci se sešli v náchodské skautské klubovně.
V 8:45 byl společný nástup, kde nám vysvětlili průběh závodu. Skládal se ze dvou částí. Závod a brány. Samotný závod začal probíhat v 9:15
Naše družina vyrážela na trasu mezi prvními. Závod byl poměrně náročný. Celkem jsme museli projít jedenácti stanovišti. Všude jsme museli plnit různé úkoly. Za každý úkol se získávaly body. (nejvíce 36 bodů). Některé úkoly byly obzvlášť zajímavé. Například zdravověda. Ta byla pro nás nejtěžší. Snažili jsme se ze všech sil, ale všichni zranění naši snahu nevydrželi. Jedno z dalších stanovišť bylo na paměť. Museli jsme si zapamatovat přesně za sebou 12 věcí. To se nám zase naopak podařilo. Velmi se nám líbila lukostřelba, i když někdo třeba nic netrefil.
Do cíle jsme se museli dostat nejdéle do 15:30. Potom jsme měli volný program, kde jsme si mohli zkusit třeba mečování nebo lacross.
V 16:45 začala druhá část tzv. brány, kde jsme museli projít další stanoviště (např. logické úlohy, schopnost překonat se a manuální zručnost). Někteří se museli opravdu překonat, protože součástí toho bylo pojídání různých „dobrot“ třeba kobylek nebo česneku v čokoládě, apod.
Vzhledem k počasí se vše předčasně ukončilo a všichni se schovali před deštěm. Po té následovalo vyhlášení výsledků (kde postoupily holky ze 2D) a odjezd domů. Přijeli jsme úplně promočení a zmrzlí. Moc se nám to líbilo, a to se vyplatí.
Denis H.
fotky zde

28. dubna 2019

Skautská mše svatá


Sešli jsme se v krojích v 8:40 u věže na skautskou mši svatou. Oslavili jsme společně svátek našeho patrona sv. Jiří, poděkovali a poprosili nejvyšší Pravdu a Lásku za minulou a o budoucí ochranu a pomoc v naši skautské činnosti. Díky všem, kdo jste přišli. Speciálně VELKÉ DÍKY všem vám co jste mši svatou doprovodili hudebním doprovodem a zpěvem.

fotky zde

26. dubna 2019

Oheň sv. Jiří

Díky všem, kdo jste s námi přišli oslavit svátek sv. Jiří ke klubovnám za potokem od 19:00. Určitě jste si to famózně užili, tak jako my... Sešlo se nás krásných 127 z celého střediska. Obrovský oheň byl zažehnut, my poděkovali za krásné chvíle ve skautingu a přáli si být jako velký statečný bojovník sv. Jirka. Po ohni jsme si společně užili přátelské posezení u jídla, pití a her... Pár roverských kousků se učilo ještě základům pyrotechniky a užili si noční návštěvu Supích skal nebo florbalové klání... Těšíme se na další společné akce napříč střediskem...

fotky

13. dubna 2019

Středisková brigáda za potokem

Díky moc všem, kdo dorazil pomoct se spoustou potřebný práce u kluboven... 
Odměnou byl skvělí gulášek, díky i za něj

Důkazy, že práce nemusí být jen dřina, ale u nás je to hlavně zábava:
fotky z letoška zde

video z minulého hrabání: zde

fotky z minulého hrabání: zde

5. dubna 2019

oddílová víkendovka


V pátek v 18 hodin jsme se sešli na vlakovém nádraží a vyrazili do Častolovic. Po příjezdu jsme šli na faru, kde jsme se přivítali s Ondrou, který nás ubytoval. Následně jsme se navečeřeli ze svých zásob a zahráli hru na detektivy, kde jsme vyslechli podezřelé (rovery) a podle jejich výpovědi, jsme museli zjistit kdo je vrah. To se nám moc nevedlo, ale nakonec jsme to s pomocí zvládli. Potom jsme dali večerku a šlo se spát. Ráno po snídani jsme obdrželi každý nějakou postavu s úkoly, které jsme celý den plnili a za ně jsme získávali body ku zlepšení postavy. Následně jsme se vydali na pěší výšlap k rozhledně a zpět, po cestě jsme hrali nálet a další gamesy ( např. točení kolem klacku a běh do branky, opice na stromech, schovku nejblíž k cestičce..) Po příchodu jsme pomáhali Ondroj se dřevem. On nám potom za odměnu udělal prohlídku kostela. Následně šli roveři vařit oběd a my jsme zatím hráli městečko palermo a duely (plácáním vhození z rovnováhy a v kliku si podtrhávat nohy). Následovala večeře, pálivá polévka s knedlíčky a těstoviny s omáčkou a uzeným. Potom se hrál kvíz. A bylo vyhodnocení úkolu z postav. Potom bylo volno až do večerky a šlo se spát. Ráno jsme brzo stávali a po snídani šli poděkovat do kostala za spoustu skvělích zážitků a super stráveného víkendu. Potom jsme vyrazili na vlak a jeli domů. Do kostelce jsme přijeli už před 11. hodinou. Dali jsme pokřik a rozešli se. Díky moc za skvěle strávený čas a především velké díky našim vedoucím za vynikající program a za vše co pro nás dělají. Již se nemůžeme dočkat další akce...  

obrázky a videa zde

15. března - 17. března 2019

Oddílový výlet s D2


V pátek 15.3. jsme se společně sešli v 16 hodin na letišti (vlakové nádraží v ČK). Po zakoupení letenek a letištní kontrole jsme se jako skupina českých nadšenců vydala do New Yorku, aby zde rozjela svůj start up a vydělala 1 000 000 USD na dobročinnou organizaci.  
 
Po cestě v mezipřistání…(doplnit o hru seznamovací - zjistit jaká byla) 
 
Po přistání v USA jsme se vydali na ubytování, kde jsme se navečeřili z vlastních zásob a těšili se do 21:00, kdy všechno začalo. 
 
 Na začátek nám bylo vše vysvětleno (“svět” start up, a pojmů jako investor atd.). Vytvořili jsme šest firem, kde jsme si rozdělili jednotlivé funkce ve firmě (ředitel, náměstek ředitele, manažer prodeje, poster designer, produktový designer, tiskový mluvčí, …). Prvním naším úkolem bylo zhotovit poster A3 a předstoupit před skupinu investorů (vedoucí), kde musí mluvčí s oporou “odborníků” své firmy představit svůj produkt a přesvědčit investora, aby do něj vložil svoje peníze. Investorům se produkty zalíbily a podpořili nápady finančně, NUTNOST PODEPSAT SMLOUVU s každou skupinkou o podmínkách podpory. Smlouvu jsme museli podepsat všichni z firmy a byla dlouhá na 3 stránky, tak se nám nechtěla číst a hned jsme podepsali, což byla chyba, naletěli jsme a museli ráno dělat všem snídani… Druhý den jsme vstali v 7:30. Po snídani a rozcvičce jsme se vydali opět bojovat o další dolárky. První část našeho programu bylo zmapovat si v New Yorku čtvrť Manhatton a najít vhodné místo pro sídlo firmy. Každá skupinka (firma) dostala dvojici map (plánek lesa, plánek malé části Manhattonu). A byla zavedena na určité místo v lese. Na plánku lesa nám bylo ukázáno, kde stojíme, zároveň ukázán styčný bod v plánku Manhattonu. Naším úkolem bylo označit pěšinky v lese a křižovatky stejnými názvy jako ulice na Manhattonu. Následovala druhá fáze: budování naší firmy. Pro založení firmy je v USA potřeba splnit určité požadavky, které jsme museli splnit:  
1) výstavba kanceláře 
        -Stavba domečku ze špejlí a izolepy (popř. jiné stavby) 
    2) Zdokonalení se v legislativě 
-Odříkat jako skupinka pasáž z malého prince o businessmanovi 
3) Logo pro svou firmu (nebo bilboard) 
    -logo z přírodnin nebo z těl 
4)Mapování trhu a analýza vlastní konkurenceschopnosti 
    -papír s třiceti logy firem bez názvů, úkolem je pojmenovat alespoň ¾ 
5) Propagace 
    -natočení krátkého videa o vlastní firmě, produktu a plánu úspěchu 
6) Získání komplexního nadhledu 
    -kvíz na téma spotřeba (hlavně informační funkce) 
    -vyhledání zajímavých otázek ohledně světového nebo českého trhu 
 
Po založení firmy jsme se šli posilnit. Poobědovali jsme a odpočnuli si. 
Následně po rozběhnutí firmy nás čekalo sehnat odbyt pro naše výrobky. 
Prvním úkolem bylo získat zákazníky. Přesvědčit je o koupi. Úspěšnost při přesvědčování je dána vzděláním v oblasti marketingu. 
Bylo potřeba pronášet lístečky. Jedny byli lístečky zákazníků a druhé marketingu (1 lísteček marketingu = 1%; tzn. o koupi bude přesvědčeno pouze 1% zákazníků (započítá se pouze každý 100. lísteček ze všech propašovaných lístečků zákazníků) 100 lístečků = 100%; tzn., že o koupi bude přesvědčeno 100% zákazníků (započítá se každý propašovaný lísteček zákazníků)) Za prodání produktu (za přesvědčeného zákazníka) získávala skupina stanovené množství peněz. V přenášení lístečků nám bránili Roveři (Představovali  konkurenční firmy na trhu.) kradli nám zákazníky. 
 
Dalším úkolem byl prodej produktů v obchodech. 
Ve hře se postupně objevovaly 3 obchody, do kterých mohli jednotlivé skupinky nosit své výrobky. Každý obchod musel před odesláním zboží nastřádat určité množství produktů od různých firem. (10 flórbalek, 5 prdících lampiček) 
Každá skupinka měla informaci o počtu produktů v obchodě pro cizí skupinku, NE PRO VLASTNÍ. 
Obchody měli otevírací doby. 
Skupinkám se muselo podařit dopravit do obchodu určité množství produktů před koncem otevírací doby. Pokud bylo v obchodě na konci otevírací doby odpovídající počet produktů (10 florbalek a 5 prdících lampiček), obchod tyto produkty prodá a jednotlivé firmy získají peníze z prodeje. 
 
Když skupinky dosáhli a uznali, že přesáhly hodnotu společného součtu 1 000 000 USD, vítězí a hra končí. 
 
Následně se peníze poslali na potřebnou dobročinnou organizaci a šlo společně slavit.  
 
Večer jsme všichni, když už jsme byli v ty americe, ještě zkusili zaletět do Las Vegas, aby jsme si nahrabali ještě rychle nějaký peníze pro sebe. Do zástavy, aby jsme dostali, žetony, jsme museli dávat nějaké věci co jsme měli zrovna u sebe. S žetony jsme potom obcházeli různé stanoviště kdy se daly vysoutěžit peníze (např. black jack, ruleta, mezi kozy, prší, kostky, oko bere, poker, skořápky…) 
Když jsem však procházeli stanoviště a hráli různé hry, naše žetony se kupodivu nezvyšovali a nestávali jsme se boháči, ale měli jsme jich čím dál míň a museli jsme zastavovat čím dál víc našich věci, aby jsme mohli hrát dál, tudíž jsme se nakonec ocitli takřka bez ničeho skoro nazí… Ještě že v kasínu byli jen naši vedoucí, kteří nám všechny věci za splnění různých úkolů podle počtu zastavených věcí vrátili. Kdyby to bylo ve skutečnosti, zle by jsme dopadli a při nejlepším by z nás byli bezdomovci a byli s holým zadkem na dlažbě… 
Další a poslední den v Americe jsme po probuzení a nasnídání zamířili poděkovat za pěkné dny do kostela a zamířili na letiště a opět zpět do vlasti. 
Byl to skvěle strávený víkend, díky moc našim vedoucím.. již se moc těšíme na další… 

fotky zde
fotky skautek zde

16. února 2019

Střediskový karneval

Dnes 16.února od 9:00 v tělocvičně základní školy ve Lhotě se konal skautský střediskový karneval. Byli na něj pozvání všichni členové střediska, jejich rodiče, příbuzní a známí. Kdo přišel mohl se těšit na dopoledne plné her, zábavy, tančení, soutěží o nejlepší masku a tombolu. Vše se velmi vydařilo a všichni si dopoledne náramně užívali. Bylo to znát z jejich úsměvů ve tvářích. Viz. pár fotek a videi zde. Díky moc všem, kdo jste si přišli toto dopoledne s námi užít. VELKÉ DÍKY všem, kdo měl chuť pomoci i s přípravou sálu, již v 7:30 a pokarnevalovém úklidu. Budeme se na vás těšit opět za rok!

9. února 2019

Sáňkařská dráha K4 (aneb kde jsou naše legendy??)

Sešli jsme se, bohužel bez našich tradičních legend, takže vše spadlo jen na Pepeho, 9.2. 2019 v 8:40 na vlakáči. S sebou jsme měli 100 kč, něco na čem pojedem dolů (pekáč/sáňky), jídlo na celý den… Dál co jsme uznali za vhodný.

Po příjezdu vlaku jsme nastoupili do přeplněného skibusu, který nás dovezl pod Černou horu. Odtud jsme se vydali krásnou zasněženou přírodou směrem k vrcholu. Po cestě jsme si užívali zimních radovánek a taky jsme často dávali pauzu na jídlo, kvůli průběžnému doplňování sil ztracených po náročném výstupu. Když jsme se konečně doškrábali na vrchol vytvořili jsme společné foto a honem jsme se vydali dolů, jelikož zde šíleně foukalo a pohltila nás zde bílá tma. Jeli jsme po sáňkařské dráze a dávali si rozestupy, nechtěli jsme se vzájemně plést, ale někomu to jelo více a někomu méně, takže jsme se stejnak dojeli či i předjeli. Tentokrát to frčelo opravdu náramně, již dlouho to takto neletělo. Dole pod kopcem jsme si opět čekání na skibus krátili našimi oblíbenými tradičními závody, což nás náramně bavilo. Zmrzlí, unavení a promáchaní, ale štastní jsme se vraceli domů. Byla to opět velmi vydařená sáňkařská, k dokonalosti scházelo už jen, že zde nebyli naše sáňkařský legendy... tak snad příště...
Návrat byl podle předpokladu v 17:10 na vlakáči.
fotky zde

26. ledna 2019

Skautský společenský večer

V sobotu se ve lhotecké tělocvičně uskutečnil první ročník jedinečné akce, totiž Skautský společenský večer. A my jsme si ji pořádně užili!! Součástí programu bylo předtančení ochotnického spolku Dýně - zazpívali a zahráli nám světelnou Červenou karkulku - nebo třeba dražba, při které se vybralo asi 20 tisíc Kč. Peníze zasíláme na konto organizaci Světlo pro svět. Zde najdeš o organizaci více informací. Taneční parket byl stále plný, barová obsluha se také zapotila a ve fotokoutku jsme polaroidem i foťákem pořídili pěkné momentky, zde se můžeš na fotky podívat.  Děkujeme všem za pomoc při organizaci a hlavně za účast. Těšíme se příště! :-)  

23. prosince 2018

Rozdávání betlémského světla

Tradiční rozdávání světla přivezeného skauty z dalekého Betléma.

Světlo bylo opět umístěno v Červeném Kostelci v tee-pee na náměstí u vánočního stromu. Tentokrát v čase 10:00 - 17:00.

Rozpis služeb jednotlivých oddílů byl:

stavba teepee - 9:00, Roy + dakota
2D - 10:00 - 11:30
K4 - 11:30 - 13:00
    11:30-12:00 Medvědi (?)

    12:00-12:30 Jestřábi (?)

    12:30-13:00 Vydry (?)


světlušky - 13:00 - 14:30
vlčata 14:30 - 16:00
dakota 16:00 - 17:00 (zároveň uklidí teepee)

více informací o betlémském světle: zde

Heslo německých skautů pro letošek zní „Mír potřebuje rozmanitost – společně pro tolerantní společnost“ a odkazuje na klíčovou myšlenku zakladatele skautingu lorda Roberta Baden-Powella. Betlémské světlo v tomto může pomoci jako jeden ze symbolů míru a porozumění mezi národy.

16. prosince 2018

Vánoční prodej


V neděli 16.12. dopoledne jsme prodávali společně s ostatními oddíly ze střediska vánoční výrobky, které jsme vyráběli. Peníze poputují na konto adventních koncertů České televize (na Charitu). Díky moc všem, kdo jste jakkoli pomohli např. s přípravou, úklidem, prodejem, přemlouváním rodičů, aby něco koupili. Moc to pomohlo. DÍKY!

fotky zde

15. prosince 2018

Čapkovice Open

V sobotu byl opět největší skautský florbalový turnaj, kterého se pravidelně účastníme. Letos nebyla mladší kategorie, proto ve starší kategorii reprezentovali K4ku dva týmy. Kdo nebyl vybrán, tak pokud bude poctivě trénovat, může být vybrán za rok a letos mohl přijet fandit. Turnaj začal v 8:00, rozdaly si to mezi sebou naše dva týmy (kostelecké derby). Mladší tým se nevdával a statečně bojoval s favoritem. Nakonec však těsně podlehl. Oba týmy svedli ve skupině čtyři bitvy. První tým si mohl zajistit v posledním zápase postup z prvního místa a jistotu snadného přejití mezi 4 nejlepší, podlehl ovšem po litém boji s obhájcem titulu. Útěchou mu mohlo být rozštípání velkého rivala Polárky 3:0. Druhý tým předvedl ve svém předposledním zápase skvělý výkon, kdy chybělo málo a porazil by silný Hradec. Díky této remíze, kterou získal by mu stačila remíza v posledním zápase s Polárkou a postup by měl zajištěn. Poslední zápas již byl tým sehraný a navíc od trenérky Lucky dostal spoustu dobrých rad jak hrát. Vše vypadalo dost nadějně, že by to mohlo dopadnou a vyřadit Polárku už ze skupiny. Vše se však již ze začátku zápasu zhroutilo. Péťa zbytečně fauloval v útočném pásmu, Polárka hrála přesilovku, několikrát udeřila a bylo po zápase. Podobně dopadl bohužel i hlavní K4 tým, když ve čtvrtfinále, při sporném zákroku obdržel Domeček od rozhodčí, která byla ve střetu zájmu a očividně nadržovala domácím, červenou kartu, dostali kolem 30 trestných minut. Tým hrál celou dobu ve 3 a bylo hned jasno o jeho konci. Útěchnou mu alespoň mohlo být, že v boji o 5. místo porazil vítěze druhé skupiny z Náchoda, kterého k ničemu nepustil. Po neúspěšném turnaji jsme si alespoň připomněli zašlou slávu a s prvním vítězným pohárem jsme ještě slavili a vzpomínali. Již se těšíme na další. Snad příští rok bude úspěšnější a bude nám přát štěstí. Poučíme se z chyb, pořádně natrénujeme a vrátime se silnější a hladoví konečně zase vítězit.

8. prosince 2018

Vánoční vyrábění se skautkama 2D

Opět po roce jsme se sešli v klubovně se sestrami z 2D na vyrábění výrobků na vánoční trhy. Tam je potom prodáme a peníze pošleme na adventní koncerty české televize (pomoc Charitě - info zde a tady). Dorazilo nás celkem dost a stálo to za to. Díky moc vám všem, co jste přišli pomoci.

fotky zde

17. listopadu 2018

Podzimní brigáda


Zkrášlovali jsme okolí klubovny ;) DÍKY, kdo jste přišli.

Díky, že jste vzali hrábě, jak dřevěné na listí, tak železné na štěrk a hlínu... Sraz byl v 8:30 a hrabali jsme listí, rovnávali hlínu okolo chodníčku, rovnali štěrk v chodníčku, uklidili jsme ohniště a popel a tak dále 🙂 Práce bylo dost a za tu všechnu nás čekala i nějaká opejkačka na závěr 🙂

3. listopadu 2018

Jednodenní výlet - K4

Výlet do neznáma
Sešli jsme se v sobotu 3.11. v 8:00 u kostela. S sebou jsme měli jídlo a pití včetně špekáčku, průkaz na slevu jízdného.

Pod vedením Modela jsme si prošli okolí (Žďár), zahráli hry a opekli buřty, projeli se vlakem.

Vrátili jsme se v odpoledních hodinách.

Byl to skvěle strávený den.


fotky zde

28. října 2018

Městská oslava 100 let republiky


Město Červený Kostelec ve spolupráci s MKS Červený Kostelec Vás srdečně zve na Oslavy 100 let od vzniku Československé republiky.
_
Program
9:00 - Mše svatá – Kostel sv. Jakuba Většího
_
10:00 – 16:00 - Výstava Osudová osmičková výročí na červenokostelecku – Domek Boženy Němcové
Vstupné zdarma. V 15:00 komentovaná prohlídka.
_
10:30 - Vysazení památeční lípy u příležitosti oslav 100 let od vzniku Československé republiky – Tyršovo náměstí
_
16:00 - Sváteční slovo starosty a ekumenické duchovní slovo k 100 výročí vzniku samostatného československého státu a pietní akt - Pomník padlých – legionář
_

17:00 - Koncert ke 100. výročí vzniku Československé republiky – Divadlo J. K. Tyla_
Představí se Červenokostelecký symfonický orchestr a Komorní orchestr ZUŠ ve spolupráci s Dětským pěveckým sborem Červánek (sbormistr: Eva Kubečková) a Svatojakubským chrámovým sborem. Dirigent: Mgr. Jiří Kábrt.
_
Vstupné 100 Kč, předprodej v IC Červený Kostelec, nebo online na www.mksck.cz.
_
19:00 - Slavnostní ohňostroj na téma 100 let republiky
_
Nejlepší výhled na ohňostroj bude z prostoru mezi Divadlem J. K. Tyla a Sokolovnou v Červeném Kostelci.
_

Změna programu vyhrazena.

28. října 2018

Rozdávání trikolory


28. října slavila naše republika 100 let a to jsme pořádně oslavili a připomenuli lidem. Proto jsme rozdávali radost a skautské trikolory na klopu.

Rozdávali jsme ve skupinkách lidem v našem městě. Šli jsme od kostela. Sešli jsme se po desáté hodině ranní.
Trikoloru jsme společně rozdávali se všemi skauty naší republiky, kteří také rozdávali ve svých městech.
info o akci zde
zde
zde

27. října 2018

Výroba trikoliry

Tuto sobotu večer od 16. hodiny, jsme v klubovně Na Skalce vyráběli trikolory, které jsme v neděli k výročí 100 let naší republiky rozdávali lidem. Díky moc, kdo jste přišli pomoct s výrobou. Bylo to super. Zkoukli jsme i nějaký film.

21. října 2018

Misijní koláč

Středisková akce. Pečení a prodávání koláčů a dalších dobrot. Výtěžek poslán na konto Papežských misijních děl, konkrétně na podporu sirotkům a vdovám z chudých částí světa. Poslali jsme krásných 24 966 Kč. Díky moc všem za pečení prodávání stavbu a úklid stánku.

20. října 2018

Brigáda u kluboven

Dnes proběhla brigáda u kluboven za potokem. Zvelebení jejich prostor. Díky moc všem, kdo jste dorazili pomoct. Náš skautský domov je díky tomu o dost krásnější. Díky Kamilovi za organizaci. Další brigáda 17.11. rezervujte si termín a doražte pomoci udělat klubovnu nejkrásnějším místem v kostelci!

12. října - 14. října 2018

Oddílový výlet


Parádní víkendovka do Jaráku (12.-14. 10.)Sešli jsme se v pátek, 16:53 na vlakovém nádraží a jeli do blízké Jaroměře, kde jsme ještě nebyli. V pátek jsme ještě nakoupili jídlo a potom se uchýlili do klubovny místních skautů. Ta byla moc krásná. Měli zde dokonce malou tělocvičnu, kterou jsme hojně využívali především na vybijenou, čímž jsme mohli dobře vybýt naši energii. Večer byla ještě přednáška o našich K4 stránkách a unikátní K4 stezce v podání našich šéfů, kteří nás doprovázeli celou víkendovku (Kubika a Pepeho). V sobotu ráno jsme posnídali (byly dokonce domácí buchty) a potom vyrazili do města. Konkrétně jsme šli do Josefova. To je pevnostní město, které je velmi krásné, úplně dýchá hiostorie. Zde jsme šli na prohlídku do podzemí. Bylo to formou hry, kde jsme se rozdělili na různé druhy vojenských skupin, které se specializovali na různé činnosti, byli zde např. dělostřelci, zásobovači, minéři, ... Plnili jsme různé úkoli a získávali zlaté čokoládové mince. Chodili jsme se svícemi a část jsme si zkusili jít i po tmě. Chvíli jsme museli jít i bez naší průvodkyně a vedoucích a pokusit se najít cestu ven. Bylo to velmi pěkné a poučné, moc se nám to líbilo. Po prohlídce jsme si ještě prošli Josefov a šli na oběd, který nám vařili naši vedoucí. Po obědě jsme hráli hru po měste, která byla vytvořena k 100 letému výročí naší republiky, bylo to o jejím založení. V neděli jsme dorazili v 10:50 na vlakáč nadšeni z krásného dobrodružství a rozešli se do svých domovů doufajíce a tešíce se na další snad brzkou K4 akci.
Parádní víkendovka do Jaráku (12.-14. 10.)


Fotky zde

28. září 2018

Skautská mše sv. Václava

Sešli jsme se v 8:45 u kostela v KROJI a oslavili společně svátek svatého Václava, patrona skautů a skautek :-) Díky moc všem, kdo jste dorazili oslavovat a dokonce měli i kroj! VELKÉ DÍKY všem, kdo pomáhal se svatováclavskými slavnostmi např. se stanovištěm lukostřelby a nezapomněl být v kroji!

15. září 2018

Babí léto

Již od 6:30 jsme chystali park A.B. Svojsíka na dopoledne plné her a zábavy pro předškolní a mladší školní děti. Celým dopolednem nás provázel Pat a Mat. Malé ratolesti si užívaly na pohádkových stanovištích s různými úkoly, lanovku, skákáním v pytli, házení míčků, zatloukání hřebíků a další. Čaj, pití a drobná výhra pro každého, kdo zdolal všechny stanoviště byla zajištěna. Akce se náramně vydařila, což bylo vidět nejen podle radostných úsměvů ve tváři dětí. Už se moc těšíme na další rok, až budeme moci těmto malým ratolestem dělat opět radost. Kdo ví, jaká pohádková postava nás bude provázet příště??

Díky moc všem, kdo jste nelenili a vstali v sobotu tak brzo a přišli jakkoli pomoci. Díky všem, kdo jste věnovali svůj čas přípravami stanovišť a dalších věcí potřebných k realizaci této akce. Velmi si vážíme této vaší bohulibé činnosti, která se vám jistě jednou dosyta vrátí.

Díky moc.

fotky z akce zde

8. září 2018

Zahajovací oheň


Máme tu nový skautský rok a to se muselo pořádně zahájit i oslavit. ;-) Sešli jsme se v 18:00 u klubovny u tenisů v kroji a s kalendářem, abychom mohli naplánovat schůzky. Přivítali jsme nováčky z vlčat. Ti museli projít příjmacím rituálem. Společně jsme se vzájemě představili záhráli si i nějaké hry. Už se moc těšíme na první schůzky a společné výpravy.

fotky zde

11. srpna 2018

Bourání druhého - skautského tábora

Druhá (poslední :) ) etapa bourání táborů v Petrovicích. Bourání druhého tábora. Sraz byl na dvoře fary v 8:00. Díky moc všem, kdo jste přišli pomoct s bouráním tábora. Případně šířili zprávu dál nebo zvaly ku pomoci rodiče. Tentokrát jsme měli převahu K4ka :) . Ale bylo obdivuhodné, moc přínosné a hodně pomohlo, že zde přispěli prací i další a i rodiče, .. Díky tomu to šlo rychle od ruky a bylo brzy hotovo.

5. srpna 2018

Bourání tábora (u Trati)

První etapa bourání táborů v Petrovicích. Bourání prvního tábora a to tábora u trati. Sraz byl na dvoře fary v 9:00. Díky moc všem, kdo jste přišli pomoct s bouráním tábora. Případně šířili zprávu dál nebo zvaly ku pomoci rodiče. Za K4ku nás sice moc nebylo, ale z ostatních oddílů nás bylo naštěstí dost, hlavně díky 2D. Odměnou nám bylo občerstvení na Mýtě.

21. července - 28. července 2018

Tábor Roveři a Rangers


Tábor Roverů a Rangers v Maršovském údolí (Velké Petrovice). Pokud je ti 16 a víc mohl jsi dorazit, případně alespoň na chvíli stálo to za to!


Každý mohl s sebou vzít drahé polovičky a strávit s nimi pěkné chvilky v přírodě nehledě na program. Nebo i kamarády.


Sraz byl v sobotu 21.7. ve 14:00 u papírnictví Ivín a jelo se na kolech. (z toho však selhalo a každý se dopravil po vlastní ose)


Zahajovací oheň proběhl večer 22.7. v neděli.

Program byl částečně připravený, ale probíhalo to spíše, že jsme si sami tvořili program. Byla tam zábava, ale hlavně pohoda. Super hry, sranda, ale i kulinářské speciality. Kdo byl rád povypráví o této velkolepé akci. Už se moc těšíme na další..


Závěrečný oheň byl v pátek večer 27.7.

pár fotek zde

30. června - 14. července 2018

Tábor K4 Petrovice 2018


Konečně opět prázdniny a s nimi to nejlepší TÁBOR K4!!
Tentokrát opět na našem sůper místě.

Hromadný odjezd byl společně v sobotu na kolech v 7:30 z vlakového nádraží v Červeném Kostelci. Odvoz zavazadel byl samozřejmě jako vždy zajištěn.

Celý tábor se nesl v duchu středověku, rytířů. Jako již ostatně celý rok, který byl přípravou na tábor formou etapové hry. Tábor jsme si moc užili, škoda že to tak uteklo...


Návrat byl opět hromadný na kolách 14.6. odpoledne. Kdo potřeboval dřív, domluvil se s vedoucím a zmizel.
fotky zde

28. června - 29. června 2018

Nakládání na tábor


Aby se mohl vůbec uskutečnit tábor bylo potřeba pomoct s nakládáním.
Byly dvě kola nakládání:


První: ČTVRTEK 28.6. 16:00 na faře
Druhé: PÁTEK 29.6. 7:00 na faře

Nebylo úplně nezbytně nutné být přímo na začátek, ale alespoň přijít i později ale hlavně DORAZIT!!

Práce bylo spoustu celý den.
Díky moc všem, kdo pomáhal

18. května - 20. května 2018

Oddílová víkendovka


VÍKENDOVÁ AKCE ČESKÁ SKALICE

Sešli jsme se v pátek 18.5. v 16:45 na vlakovém nádraží. Nebylo nás moc, hlavně to kazili Medvědi, které reprezentoval jen Vojta. I tak se však opět sešla skvělá parta a my vyrazili za dalším dobrodružstvím do České Skalice.

 Víkendovka se nesla v duchu první světové války. Bandita a Vojta Hošek, kteří měli tuto akci na starost, nás na začátku uvedli do děje a rozdělili do 2 skupin.

 Nejprve jsme se museli dostat na neznáme místo určené k táboření podle mapy a tam postavit stan a občerstvit se. Jen jsme museli dávat pozor na nepřátelské vojáky, kteří nás neustále napadali a bombardovali.
Když se nám to konečně i s přispěním velitelů povedlo vrátili jsme se na hlavní základnu. Tam jsme soutěžili v AZ kvízu mezi skupinami v historických vědomostech z této doby.
 Následně jsme ještě hráli hry nebo šli spát.
V noci nás čekalo probuzení našich velitelů. Museli jsme se rozprchnout podle mapy po městě a shánět jídlo, aby jsme druhý den netrpěli hlady. Na jednotlivých místech nás čekali různí lidé, kterým jsme plnili úkoly a oni nám za to dali jídlo. Když jsme konečně sehnali dost potravin, alsepoň na snídani, šli jsme konečně opět pokračovat k spánku.
 Ráno po rocvičce a snídani nás čekala další mise získávání jídla. Opět jsme se vydali podle mapy po městě plnit úkoly. Za splněné úkoly jsme získali lístky na potraviny za ty jsme potom v obchodě nakoupili vše potřebné k obědu, který jsme si potom uvařili.
 Po obědě a poledním klidu nás čekala hlavní část programu, kvůli které jsme zde byli. Museli jsme na určitém území objevit nepřátelské muniční sklady, které jsme museli vyhodit do povětří a potom podle indícií zjistit tajného agenta mezi nepřáteli, který nás dopraví zpět. Bylo to hodně těžké, moc se nám ze začátku nedařilo, sklady byly dobře střeženy nepřátelskými vojáky. Postupem času jsme však vymysleli účinnou strategii, s pomocí níž jsme důležitou misi úspěšně splnili a mohli se tak jako hrdinové vrátit do svých domovů.fotky z akce zde

29. dubna 2018

Skautská mše svatá

Dnes v 9 hodin jsem oslavili v kostele sv. Jakuba svátek našeho patrona velkého rytíře sv. Jiří.

Díky všem, kdo jste přišli v kroji.

fotky z akce zde
kdo je sv. Jiří zde

28. dubna 2018

Oslava 80 let skautingu v Červeném Kostelci - svátek sv. Jiří

Již od ranní 9. hodiny (8:30) jsme chystali tuto velkou slávu u našich kluboven. Díky moc vám, kdo jste přišli pomoct.

Program oslavy započal

   • od 15:00 - 17:00 - kino

    • film Skauti bez lilie, pásmo starých filmů z táborů

   • 17:30 u klubovny

    • slavnostní oheň

    • připravený raut (buchty, caj, párky, jednohubky), posezení, hry

   • prodej almanachu k historii skautingu v ČK

fotky zde

20. dubna - 22. dubna 2018

Výlet oddílové rady

6. dubna - 7. dubna 2018

Oddílová víkendovka - do hor


Zdravím Vás moji milí a věrní,
máme měsíc duben, který se nese ve znamení umírněnosti. 

Rád bych vás všechny pozval na oddílový výlet, který bude zaměren právě na umírněnost, usebrání, cestu k vlastním kořenům. 

Každý druhý je bojovník, ale to co dělá opravdového rytíře rytířem jsou i jiné ctnosti. Pravý rytíř se nepozná na bojišti tím, kolik vyhraje soubojů, ale tím, jak se chová mimo boj. Dokáže být umírněný, ctnostný a dobrý i v běžném životě. Neschovává se, nedělá jen to, co ho baví. Bojuje i mimo války. 

Sraz: 6.4.  16:30 Vlakové nádraží
Návrat: 7.4. večerní hodiny
S sebou: Vezmi si co uznáš za vhodné, už jsi velký kluk. Prostě půjdeme, uvaříme, půjdeme, přespíme a zase půjdeme. Kdybych ti měl drahý rytíři doporučit, řeknu toto: Potřebuješ v něčem jít, na něčem a v něčem spát, potřebuješ pít, potřebuješ jíst. Večeři si ulovíme a k obědu nám snad ještě zbyde, ale snídat musíš ze svého. A zlaťáky vezmi třeba 50 denárů, to by mělo stačit. A pamatuj, to co si vezmeš, to také poneseš. Sbal si tornu pečlivě. Pokud nevíš jak na to, poraď se s rádcem radši než s maminkou. Kdybys tornu neměl, určitě to nějako vyřešíme. 
Těší se na Tebe Král Richard III.

fotky z akce zde

 

16. března - 18. března 2018

Výlet do Hradce Králové

Fotka uživatele Jan Vlček.
V pátek 16.3. v 16:47 jsme se sešli v hojném počtu na vlakovém nádraží s informací o tom, že návrat z výjezdu bude v neděli 18.3. 12:49. Každý jsme měl přibaleno v lékárničce: 200 Kč, sportovně pohodlné oblečení, jídlo na pátek, reflexní vestu, nabitou vysílačku (mobil), jinak standardní výbavu na zachraňování pacientů (spacák, karimatka, hygiena, uzlovačka, hrnek, talíř, lžíce, oblečení, oddílové tričko, přezůvky, )
Po ubytování v záchranné stanici (klubovně), jsme hráli hry, aby jsme se lépe poznali, což bude důležité na vzájemnu kooperaci. Byli jsme také rozřazeni do záchraných týmů a museli jsme projít virtuálním testem v záchrannářských znalostech, pod dohledem našich nejzkušenějších záchraných superhrdinů Matýska a Stehna. Po brzkém sobotním probuzení nás čekala rozcvička. Je potřeba se dostat před akcí do kondice. Následovala snídaně na posílenou a potom prohlídka záchranné techniky. Měli jsme štěstí, vrtulník byl právě povolán do akce a tak jsme viděli i odlet. Potom jsme nasadili záchranné vesty a na povel AKCE!! jsme se i my rozběhli do akce. nejprve dovybavit lékárnu a následně jsme už mohli žavit telefon a příjmat rozkazy z dispečinku. Zachraňování bylo velmi náročné, obzvlášť v té zimě a pomoc potřebovalo spoustu lidí, ale všichni jsme byli profíci a nevyužili ani rady dispečinku. Museli jsme se dostavit do cizího bytu a ošetřit zraněné, orientovat se v areálu Fakultní nemocnice HK pracovat se zákonem o zdravotnických službách nebo se naučit různé léky. Po večerním návratu na záchranou stanici byla zasloužená večeře a šlo se soupeřit s ostatními týmy v bojovce o záchranu životů před zákeřnými nemocemi. Nakonec proběhlo zhodnocení a bylo vyhlášeno pořadí týmů v úspěšnosti celé víkendové mise. Všichni byli pochváleni za skvěle odvedenou práci. Nyní díky našim vedoucím jsme perfektně připraveni být skutečnými superhrdiny a záchraňovat reálné lidské životy.

naše superhrdinské fotky a videa zde
fotky a videa našich sester superhrdinek zde

12. března - 13. března 2018

5. března - 11. března 2018

Výstava k oslavě 80 let skautingu v ČK

Výstava byla otevřená v městské výstavní síni každý všední den 9-11 hod a 14-17 hod. V sobotu a neděli 9-17 hod. Kdo se přišel podívat, nelitoval, stálo to rozhodně za to!!
kdo kdy měl službu zde
Fotka uživatele Skaut - středisko Červený Kostelec.

3. března - 5. března 2018

Pomoc s výstavou k 80 letům skautingu v ČK

Díky moc všem, kdo přišel pomoct s přípravou výstavy (výstavní síň na městském úřadě): SOBOTA 9:00 NEDĚLE 10:00 A všem, kdo jste se zúčastnili slavnostního otevření výstavy (Vernisáže) spolu s vedením města a se všemi skauty nejen z našeho střediska: PONDĚLÍ 16-18h VELKÉ DÍKY patří taky všem kdo jste zaplnili volná místa na hlídání výstavy (5-11.3.).

10. února 2018

Střediskový karneval

Jako vždy jsme se sešli v sobotu ráno (dnes v 7:30) v tělocvičně ve Lhotě a pomoci tak pořadateli našemu středisku připravit sál a namazat housky (díky za to kdo jste přišli). Ti lepší z nás se dokonce přestrojili za nějakou masku, čímž jim patří vděk o to větší a král vás jistě náležitě odmění.

fotky skautek zde

27. ledna 2018

Vysvobození Richarda III

V průběhu týdne před výpravou k nám přišel královský posel, který nám oznámil:, že naši zvědové přesně lokalizovali polohu, kde černý dračí rytíř drží našeho krále Richarda III. Zaznamenali také obrázek. Podle jejich informací černý dračí rytíř drží našeho krále na Černé hoře. Král je dobře střežen, proto bude nutně potřeba, abysme jeli ideálně všichni nebo alespoň, aby nás jelo co nejvíce. Je to jedinečná příležitost jak krále osvobodit, to už se nemusí opakovat!

Povolali jsme dokonce kvůli tomu i naše ženy z 2D, aby nám v bitvě pomohli. Nezapomeňte postupovat podle pokynů, které jste dostali od velitelů rodů... A tak jsme se zmobilizovali a těšili se až to celé vypukne.


Sešli jsme se plni sil podle plánu v sobotu 27.1. ráno v 6:35 na křižovatce obchodních cest za městem v slušném počtu bojovníků a bojovnic, které nám v tento důležitý okamžik přispěchali na pomoc. Byli jsme plni nadšení, vyzbrojeni rytířkou ctností na měsíc leden (statečností) a plně připraveni na důležitou výpravu. Sehnali jsme povětšinou všechny věci co jsme podle plánu potřebovali: kožešiny, slámou vystlané škrápy, svůj plášť, 100 denárů, rytířskou přilbu (kdo chtěl), hledí, svátostně upraveného zimního oře, kuře do brašny a trochu dýňového lektvaru. Někteří z královské družiny dorazili až skoro nakonec a tak jsme málem ani neodjeli. Naštěstí vše dobře dopadlo a mi svištěli směr Montenegro. Po strastiplné cestě, kdy nás jeden z přívozů nechtěl kvůli velkému počtu a neohlášení předem ani vzít jsme naštěstí všichni dorazili před horu a mohli se vydat za průvodcem královským poslem na vrchol. Cestou jsme viděli obydlí královských zvědů vysekané ve sněhu s královskou značkou písmena R. Výstup byl pro většinu dost náročný a i přes několik přestávek se už někteří nemohli dočkat vrcholu. Když jsme konečně dorazili, tak jsme počkali, až dojdou poslední posily a potom jsme se společně jako jeden muž vydali k útoku proti černému dračímu rytíři a tureckým nájezdníkům k osvobození krále. Byl to litý boj. Král byl dobře střežen... My jsme však díky velké účasti měli početní převahu a pomocí našeho statečného boje při kterém mnozí z nás obdrželi smrtelná zranění a z kterého si neseme spoustu šrámů jež nám teto okamžik budou připomínat hodně dlouho se nám přeci jenom podařilo krále osvobodit a naše nepřátele rozprášit. Po krátké oslavě našeho vítězství a přivítání krále opět mezi námi jsme se vydali rychlým klusem našich ořů z tohoto nehostinného místa rychle pryč…

...Po cestě domů král uspořádal tradiční závody, kde mohl každý předvést svůj jezdecký um a kvalitu svého oře.


Díky moc všem za skvělou účast..


Nyní se již můžeme konečně těšit na opětovné usednutí Richarda na trůn a vedení našeho národa tím správným směrem.


fotky zde

fotky skautek zde

23. prosince 2017

Betlémské světlo

Tradiční rozdávání světla přivezeného skauty z dalekého Betléma.
Světlo bylo opět umístěno v Červeném Kostelci v tee-pee na náměstí u vánočního stromu. Tentokrát v čase 10:00 - 17:00.

Smiley face

Rozpis služeb jednotlivých oddílů:
stavba teepee - 9:00, Roy + Cigi + Drška
2D - 10:00 - 11:30
K4 - 11:30 - 13:00

  11:30-12:00 Medvědi (Tomáš Havel, Ondřej Řehák, (Vašek Matyska, Belmondo))
  12:00-12:30 Jestřábi (Jan Horáček, Ondřej Matyska)
  12:30-13:00 Vydry (Ondřej Středa, Antonín Regner)
světlušky - 13:00 - 14:30
vlčata 14:30 - 16:00
dakota 16:00 - 17:00 (zároveň uklidí teepee)

více informací o betlémském světle: zde

Snahou každého světla je prozářit tmu…

Buďme i my tím světlem, zvlášť o Vánocích.

17. prosince 2017

Vánoční prodej

(Rozdávání vyrobených dárků dětem z vydrancovaných vesnic)

Ukázali jsme, že máme šikovné ruce a také jsme zkoušeli hrát prodavače, který umí všechno prodat. Na konto adventních koncertů České televize jsme letos jako skauti odeslali 15 071 Kč. VELKÉ DÍKY všem, kdo jste vyráběli, prodávali, kupovali, či jakkoli jinak pomáhali.

(Rozdávali jsme dárky, které jsme vyrobili dětem z vydrancovaných vesnic a udělali jim tak radost a krásné Vánoce)

16. prosince - 17. prosince 2017

Čapkovice Open - největší skautský florbalový turnaj

(Boj proti tureckým nájezdníkům na hoře Čapkovice u vesničky malé Svatoňovice)

16.12. STARŠÍ

Nastal čas Čapkovic. Stál před námi nelehký úkol obhájit alespoň třetí místo v oslabené sestavě (bez Regnerovských hvězd). V základní skupině jsme hráli bídně, tak to vypadalo zle. Potom jsme se však rozehráli a dokázali, že i v takové sestavě pokud potáhneme všichni za jeden provaz dokážeme i nemožné. A tak jsme díky naší disciplíně, bojovnosti a hlavně díky Matesovi jeho gólům a taktice opět na bedně.

Smiley face

17.12. MLADŠÍ

Přijeli jsme opět s dvěma tými tentokrát jeden plný rytířů. Ti podle toho taky tak bojovali a vysloužili si krásné 6 místo. Předvedli vyrovnané souboje a s trochou štěstí mohlo být i místo vyšší. To však byl velký úspěch na to, že skoro všichni florbalku nedrželi za celý rok takřka v ruce a nevíc byli na celém trunaji možná i nejmladší.

Smiley face

Náš druhý tým plný hvězd měl ambice vyšší a při absenci minulého vítěze, dokonce ty nejvyšší. To by se s trochou štěstí a zkušeností z velkého hřiště jistě podařilo, to však jsme bohužel tentokrát neměli a tak jsme hodně těsně vinou jednoho gólu skončili na nádherném druhém místě.

Smiley face

Smiley face

Tento turnej získává na kvalitě a je čím dál těžší se probojovat k nejvyšším stupňům, to se nám však daří a snad bude i dál. Už se těšíme na další rok. Pokusíme se dobře připravit a poučit z chyb. Snad nám štěstí bude přát a posuneme se za rok o nějaký ten stupínek výš.

(Dnes nastal ten den, kdy jsme se konečně utkali s tureckými nájezdníky a mohli s nimi tak konečně zatočit. Dařilo se to velmi dobře. Rvali jsme se jako lvi, dali jsme jim co proto a odvezli si tak dva cený skalpy. Teď už snad dají pokoj.)

Smiley face

9. prosince 2017

Výroba vánočních výrobků

(dárky pro děti ve vydrancované vesnici)

Sešli jsme se v 9:00 v klubovně za potokem na tradiční výrobu s našimi sestrami z 2D. Vyráběli jsme opět výrobky na prodej před kostelem, za jejichž peníze přispíváme na konto adventních koncertů. Tvořili jsme opět krásná díla a dokazovali, jak jsme šikovní. Na oběd jsme byli už doma.

(Vyráběli jsme dárky pro děti z vydrancovaných vesnic od tureckých nájezdníků, které jsme potkali cestou při záchranné výpravě. Doufáme, že tato krásná díla co se nám povedla je potěší a vnesou opět radost do jejich srdcí.)

24. listopadu - 26. listopadu 2017

Oddílová víkendovka - listopad

Sešli jsme se v pátek před 4. hodinou odpolední v našem městě na parkovišti kočárů a vydali jsme se jedním z nich do města Eger. Po příjezdu nám královský špeh rozdal denáry na jídlo, které jsme si později díky nim opatřili. Řekl nám pokyny s místy, kde se vyskytují další špehové s potřebnými informacemi a vysvětlil průběh bitvy. Tu jsme musli svést s nepřáteli... Když bylo po všem a získali jsme důležité informace vydali jsme se hledat králův meč a šli jsme zachránit turecké zajatce. Ti měli informace, kde je král. Podařilo se nám je naštěstí s překonáním strachu z hrůzného místa jejich vězení vysvobodit. Jelikož už byla pozdní noční hodina a naši noví průvodci potřebovali po strašlivém věznění nabrat síli, ubytovali jsme se na náměstí a šli si odpočnout. Ráno jsme se vydali na cestu zachránit krále. Po cestě jsme si za uspořené denáry koupili jídlo a v polních podmínkách si ho uvařili. Průvodci nás vedli dlouhou cestou, při které jsme nacházeli zbídačené vesnice od tureckých nájezdníků. Místním lidem jsme jak se sluší a vede nás k tomu naše rytířská ctnost na tento měsíc (pomoc slabým a potřebným) nabízeli svoji pomoc a svou prací jsme jim udělali velkou radost. Jelikož nás tato velepotřebná činnost stála spoustu času, již jsme se nestihli dostat až ke králi a tak se jeho osvobození bude muset na chvíli odložit.

Smiley face

fotky z akce: zde

4. listopadu 2017

Středisková brigáda - hrabání listí

Kdo sehnal hrábě, přišel ukázat že není hrabě a umí pořádně hrábnout. Odměnou mu byl nejen dobrý skutek a krásou zářící louka, ale i vypečený buřt.

Smiley face

video z akce: zde

fotky z akce: zde

22. října 2017

Misijní koláč 2017

Středisková akce při které bylo radost pomáhat, stačilo sehnat si recept a hurá do pečení. Všem kdo jakkoli pomohli patří VELKÉ DÍKY!! Za prodej pečených výrobků se vybralo krásných 19. 960 Kč a při sbírce v kostele 20 398,- Kč, celkem tak putuje 40 358,- Kč na konto Papežských misijních děl, konkrétně na podporu sirotkům a vdovám z chudých částí světa.

Smiley face

pár fotek: zde

20. října - 22. října 2017

Oddílová víkendovka - říjen

Vydali jsme se hledat našeho krále Richarda. Čekala nás dlouhá noční cesta do hostince někde v lesích. Šli jsme podle rad do hostince u kačen a museli jsme zvládnout po cestě řadu úkolů s informacemi o rytířství. V hostinci měla být naše spojka (hraničář). Ten však tam nebyl. Nalezli jsme tam jenom 2 opilé rytíře, kteří nic nevěděli. Hostinský Cvalík nás u sebe ubytoval a doufali jsme, že se hraničář ukáže. V noci nás Cvalík vzbudil, že je tu konečně ten na koho jsme tak čekali. Vstávat se nám nechtělo, ale potřebovali jsme s hraničářem nutně mluvit, kvůli tomu jsme tam přeci byli, a tak chtě nechtě, museli jsme vstát. Následně jsme museli projít po jednom stezku do temného lesa, kde nám bylo sděleno, kde by mohl král být (,,každý" :) jsme si zpět odnesli kus mapy). Zítřejší den po pořádném tréninku (rozcvičce a bojem o vlajky) nás čekala dlouhá pouť na místa 3 křížků z poslepované mapy. Král však na místech bohužel nebyl nikde k nalezení. Objevili jsme jenom jeho korunovační klenoty, které střežil zlí černý dračí rytíř. Ten nám slíbil, za to že jsme mu je sebrali, krutou pomstu. Snad se nám ho brzo podaří přemoct a zachránit krále. To se už brzy uvidí...

Smiley face

pár fotek z akce: zde

7. října 2017

BIKE CROSS - cyklistický závod

V sobotním dopoledni se konal 4. ročník střediskového Bike crossu, který si pro nás nachystal Roy. Sešlo se sice jen pár statečných jedinců, zato jsme si závod náležitě užili. Jedno kolo bylo dlouhé 3 km terénem, kategorie vlčat si ho projela 2x, skauti a skautky 5x.

Kdo nebyl může si nechat vyprávět, jak to bylo luxusní.

nebo mrknout na fotky: zde

fotky z minulých ročníků: 2013, 2015

Smiley face

6. října - 7. října 2017

Zmrzlý můži pana Ruprechta

ROVERSKÁ AKCE

Tento podzim se opět konala tradiční akce - Zmrzlí muži pana Ruprechta: tentokrát jsme vynechali všechny náhražky a jeli přímo na Ruprechtický Špičák!

Byla celkem slušná účast oproti posledním letům. Šestičlenná posádka ve složení: ŘeTošKa, Jen, Sandokan, Matýsek. Akce se vždy koná z pátka na sobotu za každého počasí (tentokrát nám mrholilo a občas i pršelo). Vyráželi jsme ve 20:30 z busáku, jeli jsme autama do Hronova odkud potom vlakem do Ruprechtic, kde jsme svižným krokem pokračovali cca 6 km nočním vrcholový výšlapem. Vrchol byl nezvykle zahalen hodně hustou mlhou. Dorazili jsme tam kolem půlnoci. Navlékli jsme na sebe co šlo a šlo se spát. Fučelo to ze všech stran i roštem ze spod. ,,Píšťaly“ konstrukce rozhledny celou noc vyhrávaly a chvílemi se zdálo, že to s námi tím větrem musí spadnout. Konstrukce byla namoklá a tak na nás z ní kapalo i když zrovna nepršelo. V noci byla dobu přeháňka a tak mnozí přemýšleli, zda se nepůjdou dolů schovat do průchodu, nakonec však všichni vydrželi. Ráno (cca 5h) bylo slyšet poskakování a rány, to nás některé vzbudilo. ,,Co se to děje???“ Kupodivu to byli někteří z nás, kterým propršel spacák, byli mokří a byla jim tak zima. Proto poskakovali, cvičili, aby se zahřáli. Někdo ani nevylézal ze spacáku, pokud ho měl suchý. Stan jediný na tom vyzrál a vzal si igelit a tak se vyspal nejlíp. No jo zkušenost se pozná. Ráno byla mlha a tak z východu slunce nic moc nebylo ale díky větru se nakonec slunce ukázalo a tvořilo krásnou podívanou. Když jsme se dost nabažili pohledů na krásnou ranní krajinu, šli jsme dát dolů společnou fotku. Pak se hledalo suchý dřevo, což byl po tom dešti dost oříšek. Když se něco přece jen ukázalo, šli jsme do tradičního vaření polévky. Jen zkoušel opékat i houby, kterých tento rok rostlo habaděj a byly na každém rohu. Po jídle jsme vše uklidili a vyrazili domů, už se opět těšíme na další společný dobrodružství v přírodě.

Smiley face

mrkněte na fotky: zde

30. září - 0. října 2017

Babí léto 2017 - Svojsíkův park

Letos se Babí léto opravdu podařilo udělat na babí léto. Akce se zúčastnilo 99 dětí a myslím, že se to celkově velmi vydařilo, což je hlavně zásluha vás kdo jste pomáhali! Dobrá práce, obzvlášťe Kamil Regner si zaslouží velkou pochvalu za celkovou organizaci!

Smiley face

pár fotek z akce: zde

28. září 2017

Skautská mše - sv. Václav

Tento den měl svátek sv. Václav patron našeho státu. Přišli jsme společně na tradiční skautskou mši svatou od 18. hodin do kostela poprosit nejen o ochranu naší vlasti. . Smiley face

pár fotek z akce: zde

zajímavý článek o sv. Václavu: zde

23. září - 24. září 2017

Dvoudenní oddílová akce - září

Sešli jsme se po dopolední tradiční kolbě a obědě společně s ostatními rody na našem hradě za řekou. Zde jsme se dozvěděli, že Richardovo království je v ohrožení barbarů, tak jsme se mu honem vydali na pomoc. Museli jsme zvládnout spoustu strastiplných úkolů a získat potřebné množství peněz k sestavení zbrani. S její pomoci se nám potom podařilo království zachránit. Král nám nakonec nechal svojí družinou vystrojit velkolepou hostinu na počest našeho vítězství a jeho jmenin. Bujaré oslavy trvaly až do pozdních večerních hodin. Ráno jsme se jako správní rytíři vydali poděkovat za vše Bohu a vydali jsme se po neuvěřitelném dobrodružství opět do svých domovů.

pár fotek z akce: zde

Smiley face

13. září 2017

První schůzka - Jestřábů a Vyder (Jezevců)

17:30 za potokem

12. září 2017

První schůzka - Medvědi

17:30 za potokem

4. září 2017

4. září 2017

Zahajovací oheň

Sešli jsme se u kluboven v hojném počtu opět po prázdninách natěšeni na nová skautská dobrodružství. Hráli jsme hry. Nováčci si prošli úspěšně příjmacím rituálem, díky čemuž byli přijati k nám do oddílu. Aby se však mohli cítit jako praví skauti a naši členové, budou muset splnit skautský slib, který je bude čekat na táboře, pokud splní nováčkovskou zkoušku. Když se začalo stmívat, byl slavnostně rozžehnut slavnostní oheň, při kterém byli nováčci představeni. Následně se zpívaly skautské písně. Domluvili jsme se, kdy budeme chodit na schůzky. Když se večer nachýlil, rozešli jsme se do svých domovů.

Smiley face

pár fotek z akce: zde

26. května - 28. května 2017

Společně proti leukémii

akce se bohužel z neznámých důvodů (nejspíš nezájem RaR) nekonala

12. května - 14. května 2017

Víkendovka

Víkendovka do Hradce Králové!!! kdy: 12.-14.5. sraz: 17:00 na vlakovém nádraží návrat: 12:48 na vlakovém nádraží sebou: spacák, karimatku, 150 kč,Kroj!, jídlo a pití na pátek, ešus a lžíci, hygienické potřeby, další věci co uznáš za vhodné pokud nemůžeš omluv se Domečkovi 🙂 724 051 784

21. dubna - 23. dubna 2017

Svojsikuv zavod

1. dubna 2017

Jednodenní akce

Další z oblíbených sobotních výletů. Tento bude s překvapením. Pokud se vám minulý líbil, tak neváhejte doporučit a přesvědčit všechny, kteří snad váhají. Pokud se vám minulý nelíbil, tak vězte, že tento bude ještě o něco lepší. Sraz v 8:00 před kostelem v Červeném Kostelci. S sebou potřebujete jen pohodlné až sportovní oblečení, něco k zakousnutí, abyste přežili den a 50 Kč. Plánovaný návrat: 17:10 na vlakové nádraží

24. února - 26. února 2017

Víkendová akce společně s D2


Ve Skautlandu potřebují Tvou pomoc, proto neváhej a vydej se s námi na víkendovku K4+2D!Kdy a kam: 24. – 26. 2. 2017 do Horního Jelení
Sraz: v pátek 24. 2. v 15:50 na vlakovém nádraží


Návrat: v neděli 26. 2. v 12:50 tamtéžS sebou: 200 Kč, spacák, karimatku, kartičku na slevu jízdného, ešus, hrnek, příbor, jídlo a pití na pátek, malý batůžek na výlet, oddílové tričko na sebe, kroj zabalit do krosny, oblečení a boty do terénu, hygienické potřeby, přezůvky, kluci – motýlek či kravatu, holky – kytku nebo ozdobu do vlasů


!!! Svou účast/neúčast oznam, prosím, co nejdříve vedoucím na meil, fb, mobil (Matýsek 775 964 815, Kachnička 775 967 715)

fotky zde
fotky skautek zde


Těší se na Tebe vedení

Smiley face

11. února 2017

strediskovy karneval

Naším úkolem je vypomoct při přípravě sálu a v neposlední řadě také možnost se zůčastnit v maskách a zasoutěžit si. Sraz v 7:00 v tělocvičně ve Lhotě

10. února 2017

Střediskový karneval

22. ledna 2017

Drzka

21. ledna 2017

Výlet na sáňkařskou dráhu - so 21.1.2017


Sraz v 7:35 na vlakovém nádraží </br>
Příjezd k večeru mezi 16-19hod</br>
</br>
S sebou: 150Kč (doprava), helmu, zimní teplé oblečení, vysoké boty, jídlo a pití na celý den, oblíbený stroj na kterém to sjedeme dolů, lyžařské brýle, čaj a sněžné návleky výhodou

fotky zde

18. prosince 2016

Vánoční prodej

Nedělní prodej vánočních výrobků. Prosím každého kdo by měl čas, aby se dostavil v 6:20 ke kostelu, je potřeba stánek na prodej postavit. Děkuji

10. prosince 2016

Tvorba vánočního zboží-skautky se na nás těší

Již tradiční sobotní výroba vánočních výrobků, které prodáváme a přispíváme tak na konto adventních koncertů. Sraz: 8:30 klubovna u tenisových kurtů S sebou: dobrou náladu a to je vše Těší se na Tebe Domeček a hlavně skautky ;)

25. listopadu - 27. listopadu 2016

Oddílový výlet

Nazdárek, mám pro Vás skvělou zprávu :D už nějaký ten čas uběhl od poslední víkendovky :D takže mam tu čest Vás pozvat na další suprčupr oddílovku, které se bude konat 25.-27.11. Pojedeme do klubovny do Jičína. Sraz bude 25.11. na vlakovém nádraží v 17:00. Vracet se budeme v neděli kolem 13:00. S sebou: 250,- , spacák, karimatku, hygienu, teplé oblečení ..... a vše, co uznáš za vhodné! :) Těší se na Tebe Kubík a Domeček!!! tel.: 739 427 478

4. listopadu 2016

Střediskový sněm

Jste srdečně zváni na střediskový sněm. který proběhne v malém sále divadla od 19:00.

21. října - 23. října 2016

Oddílový výlet

Čeká nás suprový výlet do Janoviček na chatu Pod Bobří Skálou, který se bude konat 21.-23.10. 2016. Sraz: v pátek v 16:00 na autobusovém nádraží v Červeném Kostelci (příjezd v 12:34 na autobusové nádraží v ČK) S sebou: 250,-, spacák, karimatku, teplé oblečení, hygienu, … a vše, co uznáš za vhodné. Těší se na Tebe Kubík a Domeček!!!  tel.: 739 427 478

8. října 2016

Speciální operace Delty v Černém lese aneb sobotní výprava do přírody

Sraz: 8:00 autobusové nádraží Návrat: Odpoledne téhož dne S sebou: Jídlo a pití na celý den, sportovní oblečení do přírody a všechny svoje kamarády z družiny. V Černém lese byla zahlédnuta světla a místní hovoří o podivných jevech a zjevech, které bylo možné zahlédnout. Přišel čas zjistit o co se jedná. Teší se na Tebe Domeček (724051784)

30. září - 0. října 2016

Oddílová rada

Sejdeme se v 19:00 za potokem jak je obvyklé.

17. září 2016

Babí léto

Sraz pro všechny co mají něco na starost na Babím létě je v 7:30 :-) Těšíme se na Vás...

9. září 2016

Zahajovací oheň u tenisů

Sejdeme se v 19:00 v klubovně u tenisových kurtů a společně zahájíme skautský rok. S sebou: Pojem o tom, kdy mám čas a na sebe kroj. Budeme se na tebe těšit. V případě dotazů mě neváhejte kontaktovat. 724051784 Dominik Regner

20. srpna 2016

Regisek svatba

15. srpna - 19. srpna 2016

Brigáda na klubovně - pojďme si ji dát trošku dopořádku :-)

Prosím všechny kdo mají čas v týdnu od 15.srpna do 19. srpna aby přišli kterýkoliv den pomoci s opravami a úpravami kluboven Za Potokem. A co budeme dělat? Natírat klubovny, natírat stoly, dělat plechování, sekat trávu, hrabat trávu, sekat břeh, hrabat břeh, uklízet, opravovat okenice..prostě vše co bude potřeba k tomu aby to u nás k něčemu vypadalo :-)... Práce je hodně a lidí zatím málo :-) Celé to vede Kamil a Kuba Brát z vlčátek.. nenechme je v tom samotné! Přijít můžeš každý den, od kolika chceš.. oficiálně se ale pracuje od 9:00, takže pokud dorazíš včas.. bude to super..

Děkuju moc za Váš čas a pomoc! Cigi

6. srpna 2016

Drska svatba

11. července 2016

Slibovy oheň

2. července - 16. července 2016

Tábor 2016 - Bohdašín

POZOR! - Chyba v informacích pro rodiče k letošním táborům

V informacích o táboře, které jste dostali k přihláškám došlo k chybě v datumech. Návštěvy se konají v sobotu 9.7. odpoledne. Konec tábora je plánován na sobotu 16.7. kdy se tábor bude zároveň i bourat a odvážet - tudíž odjezdem z tábora není konec, ale bude ještě potřeba veškeré vybavení uklidit na faře do stodoly.

Nejdůležitější informace včetně podrobnější mapky pro parkování na táboře naleznete v následující prezentaci:
https://docs.google.com/presentation/d/1PpEkrQmela6uPpu1jQMov5dwMizRr1VzpQFtqMDoDoo/edit?usp=drive_web

1. července 2016

Nakládání na faře a odvoz dalšího vybavení na tábořiště

Kdo můžete, přijďte v 7:00 na faru pomoci...

30. června 2016

Nakládání dalších vleků na faře

Kdo můžete, přijďte v 16:00 na faru pomoci...

30. června 2016

Odvoz vybavení do Petrovic

Kdo můžete, přijďte v 7:00 na faru pomoci...

29. června 2016

Třídění vybavení na faře od 16:00

Kdo můžete, přijďte v 16:00 pomoci...

17. června 2016

Schůzka s rodiči

12. června 2016

Oddílová rada

Nezapomeňte vyplnit hodnocení kvality, na kterém jsme se dohodli na minulé radě!!! Odkaz naleznete na facebookové skupině...

3. června - 5. června 2016

Krajské kolo závodu světlušek a vlčat

Harmonogram víkendu

pátek - bude sraz v 16:00 před školou. Měli bychom celý areál připravit, připravit i školu, recepci atd.

sobota - V sobotu počítejte s tím že Vás budeme potřebovat od časného rána, abychom stihli postavit celý závod, i doprovodné aktivity :-)
8:30 - 2 lidé by měli být na svém stanovišti na trase závodu
7:00 - 1 zbylý člověk ze stanoviště by měl být u školy
7:00 - všichni z doprovodného programu by měli být u školy

neděle - sraz v 8:00 před školou
zhruba od 9:00 velká hra kde s bude hodit také každý, a až všichni odjedou tak budeme muset zase školu a celý areál uvést do původního stavu. Takže prosím o pomoc i v neděli…
do 14-15 hod odpoledne Vás prosím o pomoc s úklidem

2. června 2016

Rada ke Zvas se stanovistema a doprovodným programem

21. května 2016

Rad vedení ohledně tábora

15. května 2016

Oddílová rada

30. dubna - 0. května 2016

Jupijej, cigi se zeni!:-)

Více zjistíš na: http://jupijejbudesvatba.cz/

24. dubna 2016

Skautská mše svatá na oslavu sv. Jiří

Sraz v 8:45 v krojích před kostelem...

22. dubna 2016

Oheň na oslavu sv. Jiří

Sejdeme se v 19:15 u klubovny "Za potokem" kde proběhne slavnostní oheň. Nezapomeňte si na sebe vzít kroje! :-)

15. dubna - 17. dubna 2016

Společná akce 2D + K4

2D, K4 a TV MS zvou právě TEBE!! Kam? No přeci do Přelouče! Kdy? 15. – 17. 4. 2016 Sraz? 15. 4. na vlakovém nádraží v Kostelci v 16:50! Návrat? V neděli ve 13:55 tamtéž  Co s sebou? Spacák, karimatka, 200 Kč, kroj a šátek, oddílové triko, přezuvky, jídlo a pití na pátek, ešus, hygienické potřeby, pohodlnou obuv a oblečení, další věci co uznáš za vhodné a samozřejmě DOBROU NÁLADU!! :) Těší se na Tebe vedení! :)

3. dubna 2016

Oddílová rada

11. března - 13. března 2016

EXPEDICE se blíží - oddílová víkendovka do Dvora Králové

6. března 2016

Sbírka Misijní koláč u kostela

V sobotu prosím noste napečené dobroty k Ivínovi. Zapojí se opět celá farnost. ROVEŘI z K4 postaví v sobotu ráno stánek a po sbírce zase vše pěkně uklidí.

4. března 2016

Rada k výletu do Dvora

27. února 2016

Setkání roverů a rangers [POUZE PRO ROVERY]

Chtěli bychom vás pozvat na další společné setkání, na kterém rozhodně nesmíte chybět!! Co se na něm bude dít se dozvíte až přímo na místě, ale především chceme strávit nějaký čas společně, zasmát se a pořádně si to užít! :) Kdo budete chtít, můžete donést i něco malého na zub ;) Těší se na vás Kubíček, Marion a Šuhaj

21. února 2016

Křížová cesta

začátek v 18:00, sraz 17:45 u kostela v krojích

15. února 2016

Pohřeb sestry Vlasty Krivske

Naše řady opustila sestra Vlasta Křivská. Byla jednou z prvních členů oddílu zakládajícího dívčího kmene v Červeném Kostelci pod vedením sestry Elišky Hákové. V pondělí 15.2. v 15:00 hod. bude mít poslední rozloučení v Žiškově sboru tady v Červeném Kostelci. Bude potřeba, aby někdo z nás držel čestnou stráž u rakve se střediskovou vlajkou a přála si nakonec obřadu zatroubit večerku.

14. února 2016

Oddílová rada

13. února 2016

Výlet na sáňkařskou dráhu aneb zážitky z archívu

Akce se povedla i přesto že jsme nebyli na černé hoře a ani jsme nesankovali:-) Fotky z akce si můžete prohlédnout díky Jenovi zde:

https://picasaweb.google.com/100463010510763943377/Jubilejni10SankarskaDraha2016

6. února 2016

Střediskový karneval

Video z přípravy skautek ze 2D: https://www.youtube.com/watch?v=JUSUTtsIB8Y&feature=youtu.be

6. února 2016

Den sesterství

30. ledna 2016

Střediskové sáňkování

20. ledna 2016

Rada k výběru tábořiště

10. ledna 2016

Oddílová rada K4

19. prosince - 20. prosince 2015

Capkovice

Fotky z akce naleznete zde: https://picasaweb.google.com/m/viewer#album/100463010510763943377/6230407901396208145

18. prosince 2015

Designová schuzka spojená s vánoční oddílovkou

4. prosince - 6. prosince 2015

Výlet oddílové rady na Josefínku

28. listopadu 2015

Výroba vánočních výrobků

28. listopadu 2015

Večerní posezení roveru a rangers

28. listopadu 2015

Oddilova řada po vyrobe

20. listopadu - 22. listopadu 2015

Oddílová víkendovka - LIberec, Jablonec

14. listopadu - 15. listopadu 2015

Stínadla - Dvůr Králové

17. října 2015

Oddílová rada K4

10. října - 11. října 2015

Oddílová akce - přechod Broumov Machov

2. října - 4. října 2015

Roverská akce - bud vikendovka nebo jednodenní

26. září 2015

Běh pro hospic

14. září 2015

Oddílová rada K4

12. září - 13. září 2015

KAPKA - společně proti leukémii

4. září 2015

Zahajovací akce

14. srpna - 22. srpna 2015

JESENICKÁ LESNÍ ŠKOLA

1. července - 15. července 2015

Letní tábor - K4

30. června 2015

Nakládání a odvoz věcí na tábor

29. června 2015

Nakládání věcí na tábor na faře v

23. června 2015

Rada kvůli táborovce

23. června 2015

Rada kvůli táborovce

22. června 2015

Vyzvednout lekárny

20. června 2015

Oddílová rada K4

6. června - 7. června 2015

Krajské kolo svojsíkova závodu

30. května 2015

Středisková brigada

23. května 2015

BIKE CROSS

20. května 2015

Chladak a Kubik zacinaji resit taborovku :-)

15. května - 16. května 2015

Výlet oddílové rady

1. května 2015

Registrace na KAPKU

26. dubna 2015

Oddílová rada

10. dubna - 12. dubna 2015

Oddílovka 2D + K4

3. dubna 2015

Rada k vyletu k4+2d

13. března - 15. března 2015

Oddílová víkendovka

9. března 2015

potvrdit rezervaci klubovny ve skalici na tel. 605949533

21. února 2015

Sáňkařská dráha

6. února 2015

Oddílová rada

14. ledna 2015

K4 - test